Ajánlja pácienseinek: info.klivi.hu
Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete és a Magyarországi Klinikai Vizsgálatszervezők Társasága kampányt indítottak, amellyel a klinikai vizsgálatokban résztvevők és érdeklődők tájékoztatását segítik.
Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete és a Magyarországi Klinikai Vizsgálatszervezők Társasága kampányt indítottak, amellyel a klinikai vizsgálatokban résztvevők és érdeklődők tájékoztatását segítik.
Nagy-Britannia egészségügyi államtitkára, Matt Hancock ez év nyarán jelentette be a kormány 250 millió GBP-s befektetését a mesterséges intelligencia (artificial intelligence, AI) új központjának létrehozására.
Continue reading Új Nemzeti Mesterséges Intelligencia Laboratórium alakult
Az egészségügyben a (gyógyszer)technológiai innovációk egyrészt új terápiás lehetőségeket kínálnak, másrészt nyomás alá helyezik az egészségügyi költségvetést. A kórházi ellátás emelkedő áraival nem könnyű megbirkózni – Dániában sem. A probléma orvoslására a dániai kormány egy új modellt vezetett be, amely priorizál és dönt az új gyógyszerek, indikációk, terápiás irányelvek elfogadásáról és alkalmazásáról a mindennapokban.
Az egészségügyi ellátó intézmények vezetői számára jól ismert, hogy a betegek kórházakat érintő kedvező megítélése és az alkalmazottak elkötelezettségének növekedése szorosan összefonódik, azonban csak kevés intézmény gyűjti és analizálja az említett paraméterek adatait azért, hogy megértse a két tényező közötti kapcsolatot.
Continue reading Javuló megítélés + elkötelezett munkaerő = jobb besorolás + profitnövekedés
Az egészségügyi szektorban világszerte a kollaborációk új formáit vezetik be, mintegy válaszként arra az egyre jobban elhatalmasodó nyomásra, hogy az egészségügyi költségek csökkentése az egészségügyi szolgáltatásokhoz való hozzáférés és az ellátás minőségének csorbulása nélkül történjék. A folyamatok részeként Belgiumban 2015 áprilisában egészségügyi akciótervet hirdettek ki, amely egy strukturált kórházi hálózatrendszer létrehozását célozta meg.
Continue reading Belgiumban kórházi hálózat létrehozása a cél
Az észt egészségbiztosítási rendszer pénzügyi fenntarthatóságának érdekében markáns változások történtek a 2017-es reform részeként. Bár a változtatások szükségessége egyértelmű volt, a megvalósítás mégis több mint egy évtizedet igényelt.
Continue reading Észtországi reform az egészségbiztosítási rendszer pénzügyi fenntarthatóságáért
Szőhetnek-e stratégiai terveket a kórházigazgatók, miközben ötvenmilliárd forint felett van a kórházak kifizetetlen számláinak összege? A Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság szerint igen, és a HungaroMed keretében szervezett konferencián egy egész napot szántak erre, de azért nem kis izgalommal várták, hogyan fogadja majd ötletüket a közönség. Cserháti Zoltánt, a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központ oktatóját, az egyik előadót kérdeztük – Élő Anita interjúja. Continue reading A stratégiai tervezés lehetősége az egészségügyben – interjú dr. Cserháti Zoltánnal
Léggömbök várták a Stratégiai Nap résztvevőit a HungaroMed egészségügyi szakkiállítás és konferencia második napján. A Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság tartott tanácskozáson arra kérték a hallgatóságot, hogy a lufikra olyan fogalmakat írjanak fel, amelyeket „el kell engedni”, mert gátolják a jövőépítést. A legtöbben a kifizetetlen számlák tömegét említették, ugyanis a tavalyi összeg 121 százalékán állunk, és ez alapjaiban befolyásolja az egészségügy működését.
Hatalmas érdeklődés övezte azt a „CE2020” címmel meghirdetett, a Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság által szervezett, az orvostechnikai iparág jövőjét latolgató konferenciát, mely alapvetően arra próbált választ keresni, felkészültek-e a magyarországi cégek arra az európai uniós szabályozásra, mely jövő májustól alapjaiban megváltoztatja működési feltételeiket.
Continue reading CE2020: az orvostechnikai ipar jelene, jövője – konferenciabeszámoló
Csak úgy hullanak az egészségügyre a tízmilliárdok, legalábbis a hírekben. A hétköznapokban mégsem sokat érzékelünk ebből. Rendhagyó interjút készítettünk hát Sinkó Eszterrel, a Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság alelnökével. Beszélgetés közben gigantikus táblázatokkal vettük körbe magunkat, időnként megálltunk, hogy Sinkó Eszter számoljon, összevessen és megfejtse a feladványt: miért nem érzi a beteg a többletet az egészségügyben, s mi lenne erre a megoldás. Élő Anita interjúja.