Kedves Hallgató!
A Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság és a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központja ebben az évben is meghirdeti orvostanhallgatók számára az Év Medikusa pályázatot, amelynek célja, hogy egy olyan innovatív, a korszerű egészségügyhöz kötődő területen mutassák be a hallgatók a tudásukat és kreativitásukat, amelyet a későbbi munkájuk során is használni fognak.
A 2023/24-es tanév témája a mesterséges intelligencia. Az egészségügy digitális átalakulása révén óriási mennyiségű adat keletkezik, amelyet a MI segítségével a medicina minden területén számtalan módon tudunk hasznosítani. Az elöregedő társadalmakban ráadásul egyre növekvő számban vannak azok, akik a prevenciót, illetve a gyógyítást igénybe veszik. A MI a nagyszámú adat feldolgozásával többek között támogathatja az orvost a diagnózis felállításában és a terápiás döntések meghozatalában, a pácienseket saját állapotuk jobb megismerésében és az egészségüket érintő lehetőségeik kiaknázásában, az egészségügyi döntéshozókat pedig a folyamatok pontosabb, hatékonyabb összehangolásában. Ezért elengedhetetlen, hogy az egészségügyi szakemberek ismerjék és használják azokat a megoldásokat, amelyek a MI révén segíthetik őket mindennapi munkájukban.
A pályázathoz kérünk csatolni egy dolgozatot az alábbi témában:
Az egészségügyi szakemberek digitális kompetenciái: Milyen képzési programok és kezdeményezések segíthetik az egészségügyi szakembereket a mesterséges intelligencia megoldásokat hozó digitális eszközök és rendszerek hatékony használatában?
A dolgozat formai követelményei:
- a dokumentum word (.docx kiterjesztés) formátumban készüljön
- betűtípus: Times New Roman (szövegtörzs)
- betűméret: 12
- térköz: 1,5
- margók: felső-alsó: 2,5 cm, bal-jobb: 2,5 cm
- terjedelem: maximum 5000 karakter
A dolgozat tartalmi követelményei:
- a témához kapcsolódó ötlet, javaslat, amely olyan szinten kerül kifejtésre, hogy azt meg lehessen érteni, illetve amennyiben kiválasztásra kerül, akkor végrehajtható legyen
- rövid- és hosszú távú hatások kifejtése
- sikerkritériumok megfogalmazása: mikor tekintené a pályázó sikeresnek az általa kitalált ötlet megvalósítását
- a dolgozatban felhasznált fontosabb anyagok hivatkozása – ez fontos, hogy használd; ha nem saját eredeti ötletedről van szó, hanem egy átdolgozottról, akkor kerüljön bemutatásra, hogy mi volt az eredeti ötlet, és miért dolgoztad át
Értékelés szempontrendszere:
- a dolgozat szakmai megalapozottsága
- a bemutatott ötlet eredetisége, kreatív tartalma
- az ötlet kifejtettsége
- általános szempontok, amelyek a dolgozat igényességére utalnak (formai követelmények, vizuális elemek stb.)
Az értékelés összességében történik a fenti szempontrendszer figyelembevételével. Az értékelésben részt vesznek a MEMT és az EMK szakértői.
A dolgozat megírása mellett a pályázatod benyújtásához szükséged lesz az alábbiakra is:
- a 2023/24-es tanévben elért eredményeid bemutatására (készítsd elő a tanulmányokat igazoló leckekönyvmásolatot vagy Neptun képernyőfotót)
- a kutatási tevékenységed ismertetésére (témavezetői igazolás, konferenciaoklevél, publikációmásolat stb.)
- közéleti, szakmai munkádat igazoló dokumentumokra
- a sport és művészet területén elért eredményeidet igazoló oklevelekre
Fontos, hogy csak a 2023/24-es tanévben elért eredményeket és hallgatói tevékenységeket van módunkban elszámolni!
Nevezés indul: 2024. május 21.
Beadási határidő: MEGHOSSZABBÍTVA 2024. SZEPTEMBER 20-ÁN ÉJFÉLIG!
Fontos technikai tudnivaló: a pályázat szakaszokban menthető; ha nem sikerül egyszerre kitölteni a teljes jelentkezési lapot, a lap alján levő “Mentés és folytatás később” gomb megnyomásával megnyíló lapon az e-mailcímed megadásával 30 napon belül az e-mail címedre érkezett linket megnyitva bármikor folytathatod az adatok kitöltését és a fájlok beküldését. Az eredmények, publikációk stb. feltöltésénél minden kitöltött sor után megnyílik egy újabb üres sor, így módod van többet is feltüntetni.
A pályázatodat az alábbi linken töltheted fel: